Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Chorvatsko lastminute vs. vlastní doprava


TIP: Last minute letenka a ubytování

Otázka zní, zda se vůbec vyplatí jet do tak blízké destinace s cestovní kanceláří. My jsme za Vás vyzkoušeli jet do Chorvatska na vlastní pěst, automobilem. Cesta byla příjemná, v klimatizovaném autě, s častými přestávkami na záchod a nákup nanuků. Dojeli jsme na sever Chorvatska, kde nás moře ani příroda příliš nezaujala, tak jsme jelli k Dubrovníku, více na jih. Zkusili jsme krom apartmánů i několik kempů. Nebyl to až takový komfort, ale stanování v nádherné přírodě kousek od moře je opravdu romantické. Výlet jsme zakončili několika dny v hlavním městě a chozením po památkách.

Další týden jsme vyrazili na last minute s cestovkou. Cesta byla super, klimatizovaný autobus, zastávky na toaletu nemusely být tak časté, protože součástí autobusu byla toaleta. O nanuky jsme ale ani tak nepřišli. Suma sumárum cesta vyšla časově na stejno, autobusem o několik stokorun levněji a navíc jsme si přečetli knížku, na kterou jsme  neměli čas snad několik let.

Konzul nás ubytoval v hezkém apartmánu, vyřešil za nás všechny problémy. Navíc nám byly až pod nos naservírovány prospekty co je v dané lokalitě k vidění. Nesmíme opomenout, že jsme měli množstevní slevu na cestu trajektem a dokonce i na ochutnávky místních vín. Naše volba je tedy jasná-my už cestujeme jen s cestovní kanceláří. Finančně nám dovolená vyšla cca na stejno, ale s mnohem větším komfortem a pohodlím.

Pro větší dobrodruhy je možné ještě více ušetřit a dopředu si zamluvit na last minute jen letenku a ubytování.

Last minute Chorvatsko