Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Chorvatský ostrov Hvar


TIP: Last minute letenka a ubytování

trajekt na hvarAsi nebudu jediná, která se těší na dobu dovolených. Na tu vytouženou odpočinkovou chvíli. K tomuto okamžiku se upínám snad celý rok. Už jen ta představa teplého počasí a krásně šplouchajícího moře mi pozvedne náladu. Proto jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodla, že navštívím Chorvatský ostrov Hvar. Svého rozhodnutí jsem nikdy nelitovala.

Jako způsob dopravy do vysněného bodu zájmu jsem zvolila možnost cestování autem. Vidím na tom nemalé výhody.   Samotná cesta proběhla bez komplikací a to včetně trajektu, který jel ze Splitu až na Hvar, do přístavu Starý Grad.

Možnosti ubytování jsou tu velmi rozdílné, přes skromnější ubytování až po luxusní destinace. Takže si můžete vybrat ubytování, které pro Vás bude finančně dostupné.

Historie ostrova Hvar

Historie ostrova je velmi zajímavá, tak zde najde zalíbení člověk se zálibami, jako jsou dlouhé procházky, pří nichž bude nasávat tu úžasnou atmosféru. I mne tyto procházky učarovaly.

Atmosféra ostrova byla velmi romantická a příjemná. Najdete zde velký počet kulturních památek, které Vás jistě nadchnou.

Užijete si příjemný mořský vánek

Ostrov Hvar mi byl velmi sympatický svými klimatickými podmínkami. Nejsem typ člověka, který by se vyžíval v úmorných vedrech, a proto mi místní počasí velmi vyhovovalo. Jedna zajímavá informace, kterou jsem se dočetla je, že ostrov Hvar vyniká největší insolací, což znamená, že se může pochlubit největším počtem hodin slunečního svitu na celém východním Jadranu, což mi přijde zajímavé. Také teplota moře byla velmi příjemná a sváděla k častým pokusům o menší či větší zábavě ve vodě.