Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Do Chorvatska i na podzim-na jachtu


TIP: Last minute letenka a ubytování

do chorvatska na jachtuProtože ČR mořem nedisponuje, jezdí většina milovníků jachtingu a mořeplavby do Chorvatska. Je to poměrně blízká destinace, kde pro nás není draho. Chorvatsko navíc celosvětově patří mezi nejlepší jachtařské oblasti. Zajet si můžete na některý ze stovek ostrůvků anebo se kochat malebnými zátokami.

Na jachtu vyražte na jaře nebo na podzim. Během letní sezóny je půjčení lodi velmi drahé, navíc zaplatíte i za parkování stání pro osobní automobil na pobřeží. Cena se pohybuje okolo 200 Kč za den. Nevýhodou letního jachtingu krom vysokých cen je, že srpen patří mezi nejméně větrné měsíce, takže se může stát, že se vám pronájem lodi vůbec nevyplatí.

Na jachtu si můžete objednat kapitána chorvatského nebo českého. Po absolvování jachtařského kurzu a složení kapitánských zkoušek se plavby zúčastníte jako kadet, následně už můžete loď řídit sami. Vždy kontrolujte stav a vývoj počasí. Klasikou je vyplout ze Zadaru.

Pokud se o vás na lodi pokouší mořská nemoc (to poznáte podle nepříjemného šimrání v oblasti žaludku), musíte urychleně jednat. Prý pomáhá plné soustředění, lahev studeného piva, anebo žvýkačky proti nevolnosti. Krom těchto žvýkaček si nezapomeňte přibalit také krém na opalování. Na lodi spálíte pokožku mnohem rychleji, paprsky se totiž odrážejí od vody.