Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Istrie-Apartmány PicalTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

Z ilyrského kmene Histri, který zde žil před dvěma tisíciletími, pochází sám název Istrijského poloostrova. Navštívit zde lze malebné rybářské vesnice, historická centra měst, moderní rekreační místa na pobřeží, městečka v horách a nekonečné vinice ve vnitrozemí. Podél rozvětveného pobřeží je více než třicet větších přístavů. Podnebí je středozemní s mírnou zimou a slunečným létem. Letní vedra osvěžuje mořský vítr „Maestral“. Vegetace je bujná – dubové a borové lesíky, háje a vinice. Bohatý život pod mořskou hladinou Vám připraví plno krásných zážitků při potápění.

Poreč

Město a přístav Poreč s okolím je nejoblíbenější středisko na celém jadranském přímoří a je pozoruhodné svými historickými památkami. Staré město se nachází na poloostrově, který daleko vyčnívá  z pevniny. K mimořádně cenným historickým památkám Poreče patří starokřesťanská  Eufraziova bazilika.

Apartmány Istrijského poloostrova

apartmany chorvatskoPical je oblíbený komplex apartmánů se nachází v parku, jen asi 10-15 minut chůze od centra Poreče, 100m od pláže, v bezprostřední blízkosti hotelu ZAGREB, kde je i recepce. Vzhledem k tomu, že hosté apartmánů mohou využívat všechna zařízení přilehlých hotelů Pical a Zagreb, je vybavenost zázemí komfortní, ať už se jedná o hotelové pláže s dětským brouzdalištěm, několik venkovních bazénů s mořskou vodou, lehátka u bazénu zdarma, slunečníky za poplatek (omezené množství) apod. K dispozici je dvanáct tenisových kurtů, minigolf, ping-pong, půjčovna kol, hotelové restaurace, obchody se suvenýry, potravinami a spotřebním zbožím, lze se také pobavit na tématických večerech. Vnitřní bazén je v hotelu Pical, kde je též sauna, masáže. Sportovní centrum je vzdáleno cca 150 m od objektu, k dispozici jsou tenisové kurty, minigolf, stolní tenis, půjčování kol a úschovna kol. Středisko je v sezóně propojeno turistickým vláčkem s centrem Poreče.  Pláž je přírodní se vstupem po upravené oblázkové pláži nebo betonová plata na ležení. Na pláži se nacházejí restaurace, bar, půjčovna sportovních potřeb pro vodní sporty, ping-pong, minigolf, bezplatné připojení v prostoru lobby baru. Okolí Poreče je ideální pro cyklovýlety do vnitrozemí i podél moře s krásnou přírodou např. do romantických městeček Motovun, Višnjan, Novigrad, případně se hodí na cesty do Poreče a na okolní pláže.

Apartmány jsou dvojího typu, cena je dle typu apartmánu. Jde o 2-3 lůžkové, a nebo 4-5ti lůžkové apartmány s možností přistýlky.

Kategorie: Cestování, Istrie, Ostrovy, Ubytování, ZábavaKomentářů (0)


Ostrov Hvar nabízí jen to nejlepšíTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

Jídlohvar

Pro gurmány mám zajisté vynikající zprávu. Místní stravování je velmi chutné.  Najdete zde velký výběr opravdových dobrůtek.  I občasná návštěva místní restaurace člověka rozhodně  nezrujnuje. My jsme si dali palačinku za 20 Kun a rizoto s mořskými plody za 80 Kun. Kopeček zmrzliny vyjde na 6-8 Kun. Je to ale kopeček velikosti třech českých.

Samozřejmě v místních podmínkách je nesmírně důležitý pitný režim. Ale voda je všude lehce dostupná, takže se nemusíte strachovat.

Fotografie z Hvaru – Chorvatsko naleznete zde.

Potápění na Hvaru

Pro mě nejzásadnější důvod výběru dovolené na ostrově Hvar je jeho nesčetná nabídka míst, kde se můžete potápět.  Pro mě fascinující zážitek. Nádherný barevný podmořský svět, který se Vám náhle odhalí, je něco naprosto nezapomenutelného. Každý, kdo se chce potápět, musí mít platný potápěčský průkaz, který je vydáván na 365 dní osobám, jež prokáží patřičnou kvalifikaci z mezinárodně uznávaných potápěčských škol.

Celé mé závěrečné shrnutí mé dovolené je naprostá spokojenost. Vřele doporučuji Všem, nejen vášnivým potápěčům. Zažijete krásné chvíle, na které budete jistě dlouho vzpomínat.

Kategorie: Cestování, Ostrovy, Sport, ZábavaKomentářů (0)


Chorvatský ostrov HvarTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

trajekt na hvarAsi nebudu jediná, která se těší na dobu dovolených. Na tu vytouženou odpočinkovou chvíli. K tomuto okamžiku se upínám snad celý rok. Už jen ta představa teplého počasí a krásně šplouchajícího moře mi pozvedne náladu. Proto jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodla, že navštívím Chorvatský ostrov Hvar. Svého rozhodnutí jsem nikdy nelitovala.

Jako způsob dopravy do vysněného bodu zájmu jsem zvolila možnost cestování autem. Vidím na tom nemalé výhody.   Samotná cesta proběhla bez komplikací a to včetně trajektu, který jel ze Splitu až na Hvar, do přístavu Starý Grad.

Možnosti ubytování jsou tu velmi rozdílné, přes skromnější ubytování až po luxusní destinace. Takže si můžete vybrat ubytování, které pro Vás bude finančně dostupné.

Historie ostrova Hvar

Historie ostrova je velmi zajímavá, tak zde najde zalíbení člověk se zálibami, jako jsou dlouhé procházky, pří nichž bude nasávat tu úžasnou atmosféru. I mne tyto procházky učarovaly.

Atmosféra ostrova byla velmi romantická a příjemná. Najdete zde velký počet kulturních památek, které Vás jistě nadchnou.

Užijete si příjemný mořský vánek

Ostrov Hvar mi byl velmi sympatický svými klimatickými podmínkami. Nejsem typ člověka, který by se vyžíval v úmorných vedrech, a proto mi místní počasí velmi vyhovovalo. Jedna zajímavá informace, kterou jsem se dočetla je, že ostrov Hvar vyniká největší insolací, což znamená, že se může pochlubit největším počtem hodin slunečního svitu na celém východním Jadranu, což mi přijde zajímavé. Také teplota moře byla velmi příjemná a sváděla k častým pokusům o menší či větší zábavě ve vodě.

Kategorie: Cestování, OstrovyKomentářů (0)


Jelsa na ostrově HvarTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

jelsaJelsa je malé městečko (asi 2000 obyvatel) na ostrově Hvar. Máte zde spoustu možností, kde se ubytovat, buď ve velkém komplexu apartmánů s hotelem (Fontana). Ke koupání máte několik příležitostí, vždy si ale najděte místo dál od přístavu, lodě totiž vodu znečišťují.

Vyberte si jednu z vybetonovaných plážek. Zcela určitě budete potřebovat silnější deku nebo karimatku. Pokud jste si zapomněli koupací brýle nebo boty do vody, nemusíte zoufat. Ve městečku najdete několik stánků, kde si všechny nezbytnosti, včetně plážových dek, můžete zakoupit za ceny cca stejné jako v České republice.

Nezapomeňte také navštívit místní ovocný trh. Pochutnáte si na melounech a čerstvých fících. Ceny potravin, ale také ubytování jsou asi tak o ¼ až 1/3 vyšší než na pevnině. Stojí to ale za to. Ostrov Hvar je prostě nepřekonatelný a městečko Jelsa je jedním z nejhezčích přístavů. Na Hvar se dostanete trajektem ze splitu do přístavu Starý Grad. Odtud je asi 11 km.

levandulove suvenyry

Je zde bankomat, kavárna i restaurace s volným přístupem na wi-fi. Internet je zde jinak příšerně drahý. V průměru asi 7 euro na hodinu.

Co si přivést jako suvenýry?

Nejen jako suvenýry, ale jako každodenní radost si kupte víno, které má v okolí Jelsy výbornou kvalitu. Každý večer si otevřete lahvinku, kterou si vypijete na terase vašeho apartmánu. Dobré víno zde stojí cca 60 Kun.

Nesmíte zapomenout koupit olivový olej (70 Kun za litr) a olej z levandule. Ten je vhodný do koupele nebo na masáže. Lahvička stojí cca 50 Kun. My jsme nepohrdly ani různými výrobky z levandule a námořnickými tričky a ručníky.

Kategorie: Cestování, OstrovyKomentářů (0)