Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Do Chorvatska s kolemTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

Obliba cyklistiky u nás stále roste. Je to dáno také technologickým pokrokem. Koupit si můžete různá odlehčená kola, takže sportovat na kole může i člověk s nadváhou a podobně. Stačí si zvolit jednodušší terén. Cyklistika je velmi oblíbená také proto, že krom kola v podstatě nepotřebujete žádné jiné vybavení. Tak je kolo jedinou investicí. Do kola se po chvíli zamiluje každý a začne vyhledávat různé cyklistické zájezdy.

na koleCo se cyklistických zájezdů týče, můžete si vybrat cyklo dovolenou v rámci české republiky, ale také v zahraničí. Velmi oblíbené je Chorvatsko a jiné přímořské státy, kde vlahý vzduch doslova vybízí k větším sportovním výkonům. Na druhou stranu se nemusíte přetažení vůbec obávat, protože dovolená na kole není v žádném případě jen pro velmi zdatné sportovce. Účastníci zájezdu se zařadí do různých výkonnostních skupin. Zdaleka nejlepší jet vzít s sebou kolo i brusle a navštívit některou z mnoha stezek na brusle. Skloubit tyto dvě aktivity je nepopsatelné a navíc můžete cestou navštívit lázně. Zde můžete protáhnout tělo pravděpodobně nejzdravějším sportem-plaváním v klasických či termálních bazénech, anebo si užít některou ze saun či welness procedur.

My doporučujeme spojit cyklo dovolenou s návštěvou historických pamětihodností. Na kole se dostanete i tam, kam taxíky nemohou.

Kategorie: Cestování, SportKomentářů (0)


Ostrov Hvar nabízí jen to nejlepšíTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

Jídlohvar

Pro gurmány mám zajisté vynikající zprávu. Místní stravování je velmi chutné.  Najdete zde velký výběr opravdových dobrůtek.  I občasná návštěva místní restaurace člověka rozhodně  nezrujnuje. My jsme si dali palačinku za 20 Kun a rizoto s mořskými plody za 80 Kun. Kopeček zmrzliny vyjde na 6-8 Kun. Je to ale kopeček velikosti třech českých.

Samozřejmě v místních podmínkách je nesmírně důležitý pitný režim. Ale voda je všude lehce dostupná, takže se nemusíte strachovat.

Fotografie z Hvaru – Chorvatsko naleznete zde.

Potápění na Hvaru

Pro mě nejzásadnější důvod výběru dovolené na ostrově Hvar je jeho nesčetná nabídka míst, kde se můžete potápět.  Pro mě fascinující zážitek. Nádherný barevný podmořský svět, který se Vám náhle odhalí, je něco naprosto nezapomenutelného. Každý, kdo se chce potápět, musí mít platný potápěčský průkaz, který je vydáván na 365 dní osobám, jež prokáží patřičnou kvalifikaci z mezinárodně uznávaných potápěčských škol.

Celé mé závěrečné shrnutí mé dovolené je naprostá spokojenost. Vřele doporučuji Všem, nejen vášnivým potápěčům. Zažijete krásné chvíle, na které budete jistě dlouho vzpomínat.

Kategorie: Cestování, Ostrovy, Sport, ZábavaKomentářů (0)


Adrenalinové sporty v ChorvatskuTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

chorvatskoChorvatsko se v poslední době stalo rájem nejenom pro milovníky čistého moře, oblázkových pláží a lenošení, ale i pro milovníky adrenalinových sportů. I v cestovním ruchu platí, že se nabídka přizpůsobuje poptávce. V tomto směru má Chorvatsko mnoho co nabídnout. Mimo pláží totiž oplývá poměrně divokou zachovalou přírodou ve vnitrozemí. A to teď nemluvíme zdaleka jen o Plitvických jezerech.

Chorvatsko přitahuje vyznavače adrenalinových sportů díky svým krásným nespoutaným řekám krasového charakteru, charakteristickými svou modrozelenou vodou. Velmi oblíbenou se stala plavba na řece Cetině díky husté vegetaci, vysokým skalám, peřejím a jeskyním. Na této ale i jiných řekách si můžete dopřát nezapomenutelný zážitek z jízdy na raftech. Nemusíte být zrovna zkušení, stačí mít trochu nadšení. Služby zajišťují veškerý možný komfort, včetně raftů a příslušenství, dopravy na místo, stravování během splavování řek a v neposlední řadě služby zkušeného průvodce. Kvůli celoročně velkému průtoku vody je oblíbená řeka Dobra, která má i podzemní tok.

Kategorie: SportKomentářů (0)


Rafting v ChorvatskuTIP: Letenky a ubytování na poslední chvíli za skvělé ceny

raftování v ChorvatskuŘeka Mrežnica je pro rafting využívaná spíše ve své horní části. Je velmi bohatá na vodopády, což není pro rafty nebo kanoe zrovna výhoda. Korana teče od Plitvických jezerech a je splavná po vydatných deštích a po tání sněhu, stejně tak jako jiné Chorvatské řeky.  Mezi další oblíbené cíle vyznavačů divoké vody patří v jarním období i řeka Kupa, která teče z národního parku Risnjak.

V krajině v okolí řeky, ale dochází k významným změnám. Všechna jen trochu přístupná místa z kaňonu jsou vybetonována a dále upravena pro potřeby kotvení raftů. Tento druh turistiky totiž už neláká jen hrstku nadšenců, ale je provozován poměrně masově. Změna příbřežního habitatu samozřejmě ovlivňuje i živočichy žijící v řece a jejím okolí. Na ponořených skaliscích byla například dříve velmi hojná Amphimelania holandrii, tlustostěnný poměrně výrazně zbarvený šnek, který vzhledem spíše připomíná své mořské příbuzné. Proto, je důležitá podpora tzv. udržitelné turistiky. Vždy lze najít kompromis, mezi využíváním oblasti a ochranou přírody. Vždyť v tom je přece smysl turistiky, vidět krásná a neobvyklá místa. Větším zásahem než je turistika je pro řeky jejich regulace například čerpání vody z Cetiny do elektrárny na pobřeží.

Kategorie: SportKomentářů (0)