Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Istrie


TIP: Last minute letenka a ubytování

dovolena chorvatskoIstrie skloubí italskou pohostinnost a výtečná kuchyně s Nádechem Chorvatska. Podle některých je Istrie srovnatelná s Toskánskem, ale za mnohem příjemnější ceny. Seženete zde výborný olivový olej, v restauracích si pochutnáte na největších delikatesách, jako jsou kvalitní lanýže a podobně.

Město Rovinj

Jedná se o centrum dění celé Istrie a rozhodně musíte toto město navštívit. Rovinj nabízí malebné čisté uličky, ale také vyžití pro sportovce. Večer zavítejte do některé z venkovních restaurací, kde zažijete prvotřídní romantiku. Pokud si chcete zapařit, zavítejte na diskotéku, kde to většinou žije až do rána.

Tipy na výlety

Pokud se vydáte do oblasti Istrie, zcela určitě navštivte Poreč, přístav Vrsar, na ústřice si zajeďte ke kanálu Limski a na proslulý vrak lodi Baron Gautsch. Pro náročnější doporučujeme letovisko Opatija. Opatija nabízí luxusní přímořské lázně pro V.I.P klientelu. Za vidění stojí i městečko Motovun, kde koncem léta až do listopadu seženete ty nejlepší nejčerstvější lanýže. Za lanýžovými pokrmy sem houfně jezdí i Italové, kteří neváhají dát za lanýžovou pochoutku 80 Euro a více.