Dovolená v Tunisu a Turecku

Památky a města v Chorvatsku: Diokleciánův palác, Záhřeb, Šibenická katedrála, Doubrovník, Starigradské polje


Levné ubytování v Chorvatsku


TIP: Last minute letenka a ubytování

Chorvatsko je naše srdeční záležitost. Je to poměrně blízká destinace, která skýtá nevídané možnosti. Do Chorvatska jezdíme autem, ubytování hledáme buď na místě, nebo si ho zarezervujeme předem. Vždy ale vybíráme ubytování, u kterého majitelé netrvají na záloze. Bankovní poplatky za převod i několika desítek Euro je doslova pekelný. Navíc o zálohu nepřijdete, pokud vám do cesty něco vleze, ať už počasí nebo třeba náhlá chřipka.

Grebaštica

Grebaštica je malinká vesnice nedaleko Šibeniku. Sem se dostanete nejlépe autem, a autem se dostanete také na nedaleké, naprosto úžasné plážky. Vesnici ale protíná dost frekventovaná silnice. Z druhé strany už vidíte moře. My jsme dojeli na cca 2 km vzdálenou pláž, přelezli plot do mufloní obory a užívali si prázdné pláže s mnohými mořskými potvůrkami. Nabírali jsme lastury a ulity ježovek, pozorovali různě barevné rybičky, ale také chobotnice nebo třeba hvězdice.

Ubytování Grebaštica

Ubytování jsme si našli přes přímý kontakt na poskytovatele ubytování ještě v Čechách, několik měsíců předem. Ubytování můžeme jen a jen doporučit. Kontakt:dsvircic @net.hr

Paní domácí mluví plynně anglicky, ale domluvíte se i chorvatsko-česky. Apartmány jsou s vybavenou kuchyní, bez mikrovlnné trouby a varné konvice. Součástí je televize, přístup na Internet a klimatizace (za příplatek). V září nás ubytování se dvěma ložnicemi, kuchyní a koupelnou vyšlo na 25 Euro za celý apartmán na den. Neuvěřitelné že?

Grebaštica-fotografie